„Postavil jsem pasivní dům svépomocí. Chci se podělit o praktické znalosti.“

Filozofie pasivního domu je bezkonkurenční

Když se zamyslíte nad tím, co vlastně pasivní dům je, tak to do sebe všechno krásně zapadá. A některé základní principy vás ani nic nestojí. Například přemýšlet o tom, na jakou světovou stranu mají být orientovány ložnice či obývací pokoj. Jen je potřeba chtít si tyto informace zjistit, popřípadě si je nechat vysvětlit. Není na tom nic, na co byste museli mít vysokou školu.

Původně jsem se tady chtěl rozepsat o teorii pasivního domu a laicky/prakticky ji vysvětlit. Když jsem ale napsal několik odstavců k jednomu bodu a stále mohl pokračovat, přestalo mě to bavit.

Vždyť je to stejně to samé, co jsem kdysi nastudoval na webu CPD: https://www.pasivnidomy.cz/jak-stavet-pasivni-dum-infolisty/s102. Ať jste na přednáškách, čtete knížky nebo správné zdroje na internetu, stále se to opakuje všude dokola. Doporučuji tedy začít čtením tohoto, a pokud by vám nebylo něco jasné, tak se zeptejte.

Mám pro vás jednu důležitou maličkost na závěr. Hodně základních principů pasivního domu se dá uplatnit u jakékoliv novostavby a nic vás to nemusí stát. Jen je potřeba, aby s tím investor počítal už při koupi pozemku a následně společně i s projektantem při návrhu domu.

↑ Nahoru